Fotoblog

17.07.2016 17:20

Údolí Podbradeckého potoka je chráněné území s rozlohou 89ha. Údolí se nachází mezi obcemi Vrbka a Podbradec v Ústeckém kraji. Území přírodní památky je převážně lesnaté. Vyskytuje se zde velké množství ohrožených a chráněných druhů rostlin a živočichů. Vycházka tímto údolím, které je stranou veškerého dění,  pro milovníky přírody jistě připraví pěkné okamžiky při nenadálém setkaní se zvěří i tichým klidem. Více fotografií z procházky naleznete ZDE:

17.07.2016 16:55

Renesanční vodní zámek červená Lhota se nachází v jižních Čechách, na severu Jindřichohradecka. Zámek je obklopen vodou rybníka, a s pevninou jej spojuje kamenný most. Je oblíbeným prostorem pro filmaře, pro svůj pohádkový ráz a malebný charakter. Červená barva zámku kontrastuje s okolní zelenou přírodou a hladinou rybníka. Veřejnosti je zámek přístupný. Jen několik kilometrů od zámku Červená lhota je obec Pluhův Ždár. Uprostřed obce stojí Goticko-renesanční tvrz přestavěná na zámek. Zámek není veřejnosti přístupný, ale je pěkně opraven. Více fotografií naleznete ZDE:

06.07.2016 18:28

Jediným dochovaným pozůstatkem opevnění v Roudnici nad Labem je gotická pozorovací a ohlašovací věž, dnes nazývaná Hláska. Tato věž je veřejnosti přístupná, a poskytuje nádherný rozhled na centrum Roudnice, řeku Labe i do dalekého okolí k Českému středohoří. Druhá rozhledna, kterou jsem v ten den navštívil, byla kousek za obcí Jirštěpy. Přibližně 16km od Roudnice nad Labem, směrem na sever k Uštěku. Je trochu stranou dění, železná rozhledna jménem Hořidla. Výška rozhledny je 14 metrů, a poskytuje krásný výhled na řadu vrcholů Českého středohoří, Sedlo, nejvyšší vrch Verneřického středohoří, Ronov , Vlhošť , Radobýl, Lovoš či horu Říp. Tato rozhledna je celoročně otevřena a vstup je volný. Více fotografií naleznete ZDE:

26.06.2016 18:14

Zlatá stezka Českého ráje spojuje nejkrásnější a nevýznamnější místa regionu. Červená trasa vede od Mladé Boleslavi do Jičína , cestou lze potkat mnoho měst i obcí, hradů, zámků i přírodních skvostů včetně úchvatných vyhlídek. Pro jednodenní vycházku jsem zvolil trasu z Turnova přes hrad Valdštejn, zámek Hrubá Skála dále na Trosky, závěr cesty nádraží v obci Borek. Z Turnova, červená trasa vede poměrně velkým stoupáním až na vrchol Skalního útvaru Hlavatice, kde je nám odměnou pěkná vyhlídka ze skalní rozhledny na město Turnov i daleké okolí. Poté červená trasa pokračuje v rovinně. Další zastávkou byl hrad Valdštejn, jehož vznik se datuje okolo r. 1260, hrad je veřejnosti přístupný. Pro další část trasy jsem zvolil opět červenou trasu, kterou jsem po cca 500 metrech na chvíli opustil, a sběhl po modré trase ke Kopicovu statku. Tato roubená usedlost je Kultůrní památkou a jistě stojí za zhlédnutí. Hned za statkem  je rokle s řadou pískovcových reliéfů, které vytvořil pozdější majitel Vojtěch Kopic. Po návratu zpět, na červenou trasu, jsem šel na krásné vyhlídky na Hruboskalské skalní město. Například vyhlídka U Lvíčka, po několika metrech další vyhlídka Na Kapelu. Z dalších cílů červené trasy může být Arboretum Bukovina, malá botanická zahrada. Po odchodu z Abortea jsem prošel žlutou trasu, která vede přes zajmavé místa, například symbolický hřbitov horolezců, Adamovo lože,  Marianská vyhlídka a Zámecká vyhlídka, obě poskytují jedinečný pohled na zámek Hrubá Skála a daleké okolí. Další etapa červené trasy prochází okolo zámku Hrubá skála, zdejším turistickým centrem. Dále jsem šel po červené do několik kilometrů dlouhého údolí mezi skálamy, na rozcestí Věžické udolí. Zde trasa odbočuje vlevo a pokračuje pěšinkou k rybníku Vidlák. U rybníku je velká restaurace. Nadále červená trasa už jen stoupá, v podstatě až na hrad Trosky. Hrad je přístupný veřejnosti. Vyhlídku poskytují dvě věže zvané Bába a Panna. Tam jsem opustil červenou trasu, a nasledují cesta už byla modrá do obce Borek na nadraží. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

Pro jednodenní vycházku jsem zvolil trasu z Turnova přes hrad Valdštejn, zámek Hrubá Skála na Trosky a poté závěr cesty v obci Borek. z Turnova červená trasa vede poměrně velkým stoupáním až na vrchol Skalní útvar Hlavatice, kde je nám odměnou, pěkná vyhlídka ze skalní rozhledny, na město Turnov i daleké okolí. Poté červena trasa pokračuje v rovinně. Další zastávkou byl hrad Valdštejn, jehož vznik se datuje okolo r 1260, hrad je veřejnosti přístupný. Pro další část trasy jsem zvolil opět červenou trasu, kterou jsem po cca 500 metrech na chvíli opustil, a sběhl po modré trase  ke Kopicovu statku. Tato roubená usedlost je Kulůturní památkou a jistě stojí za zhlédnutí. Hned za statkem  je rokle s řadou pískovcových reliéfů, které vytvořil pozdější majitel Vojtěch Kopic. Po návratu zpět, na červenou trasu, jsou krásné vyhlídky na Hruboskalské skalní město. Například vyhlídka U Lvíčka  po několika metrech další vyhlídka Na Kapelu. Z dalších cílu červené trasy může být Arboretum Bukovina, malá botanická zahrada. Po odchodu z Abortea Lze projít žlutou trasu, která vede přes zajmavé místa, například symbolický hřbitov horolezců, Marianská vyhlídka a Zámecká vyhlídka, obě poskytují jedinečný pohled na zámek Hrubá Skála a daleké okolí. další etapa červené trasy prochází okolo zámku Hrubá skála, zdejším turistickým centrem. Přešel jsem poté dál po červené do několika kilometrového údolí mezi skálamy, na rozcestí Věžické udolí. Zde trasa odbočuje vlevo a pokračuje pěšinkou k rybníku Vidlák. U rybníku je velká restaurace. Poté, červená trasa už jen stoupá, v podstatě až na hrad Trosky. Hrad je veřejnosti přístupný a vyhlídku poskytují dvě věže zvané Bába a Panna. Tam jsem opustil červenou trasu, a nasledují cesta už byla modrá do obce Borek na nadraží.
19.06.2016 19:03

První zastávka víkendového výletu v Českém ráji byla zřícenina hradu Frýdštejn. Frýdštejn leží ve stejnomenné obci  Frýdštejn u Malé Skály. Hrad byl založen po r. 1350. Dominantou hradu je zachovalá  hradní věž, odkud je vidět na celé údolí. Hrad je pro veřejnost přístupný od května do října. Červená turistická trasa Vás zavede do malebné obce Malá Skála, kterou protéká řeka Jizera. Nad obcí leží, na strmé skále, zřícenina skalního hradu Vranov - Pantheon, ke zřícenině se dostanete z Malé Skály po červené turistické značce. Je odtud krásný výhled na řeku a okolí, vstup na zříceninu je zpoplatněný. V obci je dochováno mnoho lidových staveb, například Boučkův statek, roubená budova z roku 1813, ve které je dnes galerie a stylová Boučkova hospoda. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

12.06.2016 18:41

 Středočeské město Mělník leží nad soutokem řeky Labe a Vltavy. Sobotní fotovycházku jsem zaměřil na historické centrum města a blízké okolí podél řeky. Starý most přes Labe nabízí krásné pohledy na zámek a chrám sv. Petra a Pavla, dominanty, které jsou vidět do dalekého okolí. Od mostu vede cesta do centra vzhůru vinicemi, z jejichž vrcholku je malebný výhled na soutok řeky Labe a Vltavy, ta zde vtéka i svým Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem, vybudovaným s počátku 20 tého století. Dalším směrem vycházky bylo náměstí Míru, na kterém dominuje budova radnice. Vedle ní je možné navštívit regionalní muzeum nebo, například, v nedalekém informačním centru je vstup do podzemí. Chodba dlouhá 150m vede k nejširší studni v České republice. Prohlídka podzemí je s průvodcem, a určitě stojí za návštěvu. Z dalších významných památek Mělníka jistě patří městské hradby, Pražská brána, nebo kostnice v kostele sv. Petra a Pavla, s pozůstatky 10 až 15 tisíců lidí. Každý návstěvník města si určitě najde svůj turistický cíl, kterých je zde mnoho. Více fotografií z vycházky naleznete ZDE:

  

Další směr vycházky bylo náměstí Míru, na kterém dominuje budova radnice. Vedle ní je možné navštívit regionalní muzeum, nebo například v nedalekém informačním centru je vstup do podzemí, 150m dlouhá chodba vede k nejširší studni v České republice. Prohlídka podzemí je s průvodcem, a určitě stojí za návštěvu. Z dalších významných památek Mělníka jistě patří městské hradby, Pražská brána, nebo kostnice v kostele sv. Petra a Pavla, s pozůstatky 10 až 15 tisíců lidí. Každy návstěvník města si jistě najde svůj turistický cíl, kterých je zde mnoho. 
05.06.2016 18:20

   Výlet do chráněné krajinné oblasti Labské pískovce, jsem začal v obci Tisá, ve které je vstupní brána do skalního bludiště Tiské stěny. Od parkoviště v obci Tisá, okolo kostela, vede červená turistická trasa směrem ke skalám. Po zdolaní vrcholu skal je možné jít na naučnou stezku Tiské stěny, která je zpoplatněná, ale poskytuje mnoho krásných pohledů ze skal do velké dálky. Já jsem zvolil druhou možnost, pokračovat po červené trase, podél vrcholku Tiských skal k turistické chatě s restaurací,  poté dál do obce Ostrov. Cestou je opět mnoho výhledů do krajiny s velkým množstvím zajímavých masivů skal. Cestou jsem mezi skálamy potkal i probíhající svatební obřad. Po dosažení obce Ostrov jsem dále následoval červenou  trasu, do táhlého kopce lesnatou krajinou  až na Děčínský Sněžník (723 m). Naše největší stolová hora, je téměř celá zalesněná. První zastavení je Drážďanská vyhlídka, jsou zde krásné výhledy na Saské Švýcarsko i německé město Drážďany. Po pokochaní se krajinou jsem pokračoval na pomyslný cíl trasy, rozhlednu Děčínský Sněžník s přilehlou restaurací. Bohužel na rozhledně probíhá rekonstrukce, tak je pro veřejnost uzavřena, ale to jistě výlet nezkazí, v okolí je několik vyhlídkových míst. Restaurace byla otevřena. Po občerstvení jsem šel zpět směrem k obci Sněžník po zelené turistické trase, a poté neznačenou cestou do Tisé. Délka vycházky byla trochu pod 20km, není to náročná trasa. 

  

29.05.2016 18:05

Severočeský Úštěk  je starobylé město tvořeno  historickým jádrem. Náměstí lemované zástavbou historických domů s kostelem sv. Petra a Pavla z let 1764-1772, několik bočních uliček, kde je k zhlédnutí mnoho pěkných domů a domků. Za zhlédnutí jistě stojí i nenápadná boční ulička, ve které stojí takzvané ptačí domky, postavené v polovině 19. století italskými dělníky. Jedná se o dřevěné přístavky na skalní stěně připomínající ptačí hnízda. Nedaleko od ptačích domků je židovská synagoga, která se nachází v západní části města, na okraji skalního masivu. Pikartská věž a hradby, muzeum čertů a městská šatlava.  V okolí Úštěku je mnoho turistických tras a cílů, například zřícenina hradu Helfenburk, poutní místo Kalvárie Ostré, nebo třeba blízké jezero Chmelař s vyhlášeným autokempem. Svou vycházku jsem začal na vlakovém nádraží v Úštěku, a po prohlídce města jsem pokračoval směr Roudnice n/ Labem. Cesta vedla na rozhraní CHKO  Kokořínsko, klidnou lesnatou krajinou, několika obcemi s pěknými roubenkami. Více fotografií neleznete ZDE:

24.05.2016 20:00
Budyně nad Ohří je staré středověké město, ale dnes bych rád ukázal několik fotografií z méně známého okolí, které můžete při výletu do Budyně navštívit. Nedaleko nádraží v Budyni, kam jezdí víkendově Podřipský motoráček, začíná celkem nenápadná polní cesta. Avšak v dávné historii středověku to byla významná dálková cesta, které se říkalo v tomto okolí Budyňka, nebo Budínská cesta. Budyňkou je označován pouze Podřipský úsek dálkové cesty, přicházející od západu do Budyně nad Ohří a na východě po překročení Labe pokračující dál na Kokořínsko. Nedaleko,  touto cestou,  za Budyní je po pravé straně šibeniční vrch. 
Dnes,  na místě dřívějšího popravište,  je pískovcový hranol s letopočtem 1250-1750 .
Několik fotografií z Budyně nad Ohří a blízkého okolí neleznete ZDE:
 
22.05.2016 18:02

Obec Třebívlice leží v nejzápadnější části Litoměřicka. V centru obce je Klasicistní zámek, který není veřejnosti přístupný. Vedle  zámku je pro veřejnost zpřístupněna expozice baronky Ulriky von Lewetzow. Věhlas této dámy zapříčinil Johann Wolfgang Goethe, který se ve svých 72 letech zamiloval do sedmnáctileté Ulriky. Jeho nabídku k sňatku odmítla, ale nikdy se nevdala. Baronka byla místními obyvateli  oblíbená i pro svou dobročinost, například podporovala  Národní muzeum v Praze. Její hrobka je na místním hřbitově a stojí za to jej navštívit. v okolí Třebívlic je krásná krajina Českého středohoří, mnoho kopečků a vrcholků, které poskytují pěkný výhled do okolí. V nedaleké obci je zchátralý kostel sv. Bernarda, nebo na opačnou stranu od Třebívlic je Národní přírodní památka Kamenná slunce. To je bývalý lom jehož stěny jsou tvořeny oranžovým kamenem. Jedná se o slínovec, který vytváří zajímavé útvary v podobě kamenných sluncí. Tato přírodní památka má i svou turistickou vizitku, a jistě patří mezi zajímavé turistické cíle. Do Třebívlic je možné se dostat jak silniční dopravou, tak i železnicí, takzvanou Švestkovou dráhou, trať Lovosice - Most. 

Více fotografií naleznete v albu ZDE:

17.05.2016 19:16
Švestková dráha je železniční trať spojující Lovosice s Mostem. Lokálka vede krásnou krajinou úpatím Českého středohoří. Název „Švestková“ pochází z předválečných dob podle tehdy zde rostoucích švestkových sadů a alejí. První vlak zde projel v roce 1898. V současné době je provoz na trati od března do konce října každou sobotu, neděli a státní svátek. Na trati se svezete motorovým vozem M240 z roku 1964. Trasa lokálky nabízí mnoho tipů na výlety, např. Most, Třebenice, Třebívlice, České středohoří.  Ale i samotná projíždka touto krajinou je pěkný zažitek  výhledem  z okna.
 
Více fotografií naleznete ZDE:
15.05.2016 17:25

Dvořákova naučná stezka spojuje Kralupy nad Vltavou s Nelahozevsí, kde se narodil hudební skladatel Antonín Dvořák. Naučná stezka vede pěšinkou okolo levého břehu Vltavy, lemované pískovcovými skalami a železniční tratí. Délka značené naučné stezky je pouze necelé 3km. Pokud se chcete projít delší trasou, lze si naplánovat okruh po obou březích řeky, z jedné strany přejít lávkou pro pěší v Kralupech, a zpět řeku překonat jezovým mostem u zdymadla Miřejovice, technická památka, která stojí za shlédnutí. Tato vycházková trasa měří okolo 9km. Kromě rodného domu Antonína Dvořáka, zámku Nelahozeves, města Kralupy nad Vltavou lze navštívit i město Veltrusy s krásným zámkem a rozlehlým parkem. Při zvolení delšího okruhu, je z pravé strany krasný pohled na Nelahozevský zámek. Více fotografií z vycházky naleznete ZDE:   

11.05.2016 18:55
Muzeum městské hromadné dopravy v Praze - Střešovicích se nachází ve vozovně tehdejších Elektrických podniků královského hlavního města Prahy. Vozovna byla postavena v roce 1909 a svému účelu sloužila až do roku 1992. Ve stále expozici je vystaveno okolo čtyř desítek vozidel kolejové i silniční dopravy, a mnoho ostatních zařízení. Muzeum je letos otevřeno od 25. března do 17. listopadu 2016 o sobotách, nedělích a svátcích v době od 9.00 do 17.00 hodin. Vstupné pro dospělé je 35Kč. Fotografování povoleno.                                                       
                    Více fotografí z návštevy muzea naleznete ZDE:
 
08.05.2016 17:32

Národní památník na Vítkově je dominantou Žižkova. Byl postaven v letech 1929-32 . V současné době je v něm muzeum českých a československých dějin. Z památníku je krásný výhled na Prahu a veřejnosti je přístupný.

Více fotografií naleznete ZDE:

01.05.2016 19:16

V přírodním parku Dolní Poohří, v lokalitě Budyně nad Ohří se nachází lužní les, který je bohatý výskytem bledule jarní. Ta již odkvetla, ale les žije svým dalším cyklem, opět vykvetl pestrou paletou barev dalších květin. V tomto období roste naplno i medvědí česnek, bylina a jeden z nejvýznamnějších životabudičů. Na druhou stranu od Města Budyně je Slatiniště u Vrbky, přírodní památka. Důvodem ochrany je reliktní mokřadní biocenózy vázané na ložisko slatinného humolitu, využívané pro nedaleké Mšené-lázně. Více fotografií z vycházky naleznete ZDE:

24.04.2016 18:51

 Motorový vůz M 131.1. Nejčastěji se mu přezdívalo Hurvínek, ale používaly se i názvy kredenc nebo splašená bedna. Fotografie jsem pořídil 24.4.2016 v Budyni nad Ohří. Více fotografií naleznete ZDE:

24.04.2016 18:01

Páteční toulku Českým středohořím jsem začal v obci Hlinná. Nevelká vesnice nad městem Litoměřice, v kotlině pod svahy Hradiště a Holým vrchem. Z vrcholu Hradiště je pěkný výhled na Litoměřice, i daleké okolí. Dále jsem pokračoval na Lysou horu, jejíž vrchol leží v přírodní rezervaci Holý vrch. I zde je krasná vyhlídka do okolí, CHKO České středohoří a přímý výhled na horu Varhošt s rozhlednou skrytou mezi stromy, která byla mým dalším cílem. Následovala cesta dolů do udolí, přes vesnici Kundratice a pak už jen dlouhé stoupaní na horu Varhošt (640m). Jako odmněna náročného výšlapu je nádherná vyhlídka z rozhledny. Z té je vidět rozlehlé České středohoří, klikatící se řeka Labe, Střekovské zdymadlo i Ústí nad Labem. Po shlédnutí krásné vyhlídky jsem pokračoval žlutou turistickou trasou na Krkavčí skálu, přírodní památku s výhledem na Středohoří  a řeku Labe. Od skály jsem šel směrem k vesnici Kundratice a zpět do Hlinné. Výlet nebyl kilometricky náročný, ale díky třem velkým kopcům byl dostačujicí. Fotografie v výletu jsou ZDE:

23.04.2016 18:51

Každoročně v období konání tradiční Řipské pouti, je vypraven zvláštní parní vlak z Prahy do středočeských Zlonic a zpět. Letošní rok jela lokomotiva Bulík (464.008) z roku 1935. Více fotografií z dnešního dne i let minulých naleznete ZDE:

 

17.04.2016 14:56

Krátká dubnová návštěva města Most. Historická část města byla v 70tých letech zcela zbořena kvůli těžbě uhlí, kostel nanebevzetí P.Marie byl přesunut o 841m. Dominantou města je kopec Hněvín. Na jeho vrcholu se nachází stejnojmený hrad Hněvín s rozhlednou, ze které je krásný výhled na město, i do vzdáleného okolí. Pod kopcem Hněvín je další z turistických cílů, Oblastní muzeum v Mostě. Více fotografií naleznete v galérii ZDE:

10.04.2016 18:02

Březnová turistická vycházka Českým středohořím. Tras začala v Malých Žernosekách, poté okolo Milešovského potoka, Opárenským údolím k Černému mlýnu. U mlýna jsem odbočil k zřícenině hradu Opárno. Z pozůstatků hradu je pěkný výhled na údolí a vrcholky středohoří. Dále má cesta pokračovala přes obec Opárno, okolo vrcholu Lovoš, poté kolem vrcholu Boreč, který je geologicky zvláštní serií puklin, až do vesničky Jenčice nedaleko Třebenic. V závěru trasy jsem šel z Třebenic po červené stezce, okolo hradu Hazmburk do Libochovic. Délka vycházky byla 31km. Více fotografii z výletu najdete ZDE:

07.04.2016 18:19

Březnová vycházka po Litoměřicích a blízkém okolí, tentokrát byla trasa plánovaná okolo historických míst spjatých s protektorátem, a druhou světovou válkou. Z Litoměřic okolo katovny, k vchodu do podzemní továrny Richard. Jedná se o největší podzemní továrnu z dob druhé světové války na českém území. Poté trasa vedla směrem k vrchu Radobýl, kde je cestou zchátralá ponurá vila Pfaffenhof, v období druhé světové války zde měl sídlo štáb SS. Silnicí od vily směr Litoměřice je další ponurá budova, a to někdejší krematorium Richard. Dalším směrem cesty bylo centrum města, okolo katedrály sv.Štěpana ,památné světničky, kde zemřel Karel Hynek Mácha, k městským hradbám. Přes řeku Labe do Terezína a závěr cesty byl v Bohušovicích nad Ohří. Více fotografií naleznete ZDE:

03.04.2016 18:00

Vrch Raná je v  západní části Českého středohoří. Její jihozápadní svah je vyhlášen národní přírodní rezervací. Na Rané žije sysel obecný (Spermophilus citellus), jeden z nejohroženějších živočichů ČR. Vrchol Raná je nejznámějším centrem paraglidingu v Čechách. Fotografie z velikonoční vycházky na vrchol jsou ZDE:

28.03.2016 18:00
Památník Lidice. O historii tragické události v obci Lidice psát nebudu, ale ukáži několik fotografii z pietního území. Původní záměr nacistů vymazat obci z povrchu světa  nevyšel. Lidice byly obnoveny a řada náměstí, ulic, obcí nebo i žen na celém světě nese na jejich počest jméno Lidice. Fotalbum Lidického památníku naleznete  ZDE:

 

 
25.03.2016 16:55

Podřipský motoráček vyjíždí v roce 2016 již po šesté. Jezdí v trase z Roudnice nad Labem přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří až do Libochovic a opačně v sobotu, neděli a státní svátky od 25. března až do 30. října 2016. Fotografie z dnešního dne i let předchozích jsou k prohlédnutí ZDE:

 

23.03.2016 18:08

Státní zámek Veltrusy se nachází v  blízkosti města Veltrusy, cca 25 km severně od Prahy. Veřejnosti přístupná je část zámku i rozsáhlý park, který byl vážně poškozen povodní .Více fotografí je k nahlédnutí ZDE:

13.03.2016 06:53

Nedaleko města Slaný se nachází několik dřevěných zvoniček, a vesnická památková rezervace v Třebízi. Zvolil jsem turistický okruh z obce Královice,po zelené turistické trase směr Slaný. Cesta vede okolo chátrajícího nádražního domku, ve kterém se natáčelo několik scén filmu Lidice. Po několika kilometrech dorazíte do města Slaný, zvolil jsem trasu okolo nádraží na žlutou turistickou trasu okolo Slánských rybníků do obce Studeněves. Tato cesta bylo totálně zablacená, rozježděná těžkou technikou z nedaleké stavby. Na konci vesnice je malá zajímavost, a to vojenský obranný řopík na soukromém pozemku statku, který je dobře vidět z cesty. První dřevěná zvonice je v následující obci Tuřany. Nachází se na hřbitově na okraji vesnice. Žlutá trasa dále vede přes obec Libovice, okolo pomníku Eduarda Bayera na rozcestí. Kvůli nedostatku času jsem šel po zelené tur.trase do obce Neprobylice, ve které je další krásná dřevená zvonice. Závěr cesty vedl okolo Bakovského potoka zpět do Královic. Několik kilometrů od Královic se nachazí obec Třebíz, známá svou historickou návsí a vesnickou památkovou rezervací. Více fotografií z vycházky naleznete ZDE:

06.03.2016 16:11

Několik fotografií z fotovycházky po Praze. Z Letné k torzu kyvadla, kde je nádherná vyhlídka na řeku i město, poté okolo Kramářovi vily do Chotkových sadů  k Belvedéru - Letohrádku královny Anny. Poté cesta pokračovala ulicí U Prašného mostu do areálu hradu. Dalším cílem vycházky byl Nový svět na Hradčanech, malebné místo trochu ukryto před turisty a stranou veškerého ruchu. Je to pouze několik uliček, ale návštěva určitě stojí zato. Další část vycházky vedla přes Loretu na Hradčanské náměstí, Nerudovou ulicí na Malou Stranu a Kampu.  Fotografie jsou ZDE:

29.02.2016 10:50

Nedaleko města Budyně nad Ohří se nachází přírodní rezervace Pístecký les. Tento lužní les je vyhlášenou lokalitou s velkým výskytem bledule jarní (Leucojum vernum) .V tuto dobu opět vykvetlo tisíce květů ohrožené rostliny. Fotografie z letošního roku i let předchozích jsou k nahlédnutí  ZDE:

28.02.2016 19:57

Únorová turistická vycházka CHKO Kokořínsko-Máchův kraj. Zvolil jsem okruh začínající v obci Sitné, Truskavenským údolím mezi skálami k jeskyni Klemperka. Cesta pokračovala přes obec Kokořín na hrad Kokořín, který je mimo sezonu uzavřen, dále po obhlídce hradu jsem pokračoval podél potoka Pšovka na skalní útvar Pokličky, které jsou pískovcový útvar ve tvaru houby. Závěr cesty jsem zvolil Kokořínským dolem směr obec Šemanovice, cestou lze spatřit zajimavý kamenný most a poté zpět do startovní pozice v obci Sitné. Délka trasy byla 21,5km.Více foto je ZDE:

14.02.2016 18:09

Turistická vycházka  z Budyně nad Ohří do obce Hřivčice (Peruc,LN). Cestou lze spatřit mnoho turistických cílů, například Budyńský hrad, zámek Libochovice, hrad Hazmburk, zámek Peruc. Cesta vedla převážně přírodní rezervací. Délka poměrně pohodlné trasy je 25km. Více foto naleznete ZDE:

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>