Fotoblog

23.07.2017 19:35

Jedním z dalších výletních míst v Královehradeckém kraji je památník bitvy 1866 u Chlumu. Vybudované muzeum Prusko - Rakouské války návštěvníky seznamí s příčinou tohoto mezinárodního konfliktu, nastíní jak samotná bitva probíhala, jsou zde vystaveny dobové předměty i výstroj vojska. V muzeu je menší kinosál, kde je ve smyčce pouštěn naučný film. V těsné blízkosti areálu muzea je vysoký vysílač s rozhlednou. Po vystoupání na vyhlídkovou plošinu se návštěvníkům rozprostře nádherný výhled do okolí. V dáli je vidět Hradec Králové a v blízkém dohledu je pohled na uzemí bojiště, kde se tato těžká bitva odehrála. Parkovaní je možné v okolí muzea zdarma, vstupné  do muzea i na rozhlednu je zpoplatněné. Více fotografií z místa bitvy naleznete ZDE:

23.07.2017 17:35

Romantický zámek Hrádek u Nechanic leží cca12km od města  Hradce Králové. Tento zámek, který byl vystaven v polovině 18. století, jsme navštívili a zvolili prohlídkový okruh s názvem Osobní život šlechty. Byli jsme velmi mile překvapeni, jak prohlídka probíhala. Místo jednoho průvodce se na nás "vystřídalo" asi 15. pracovníků zámku,  formou hrané scény jednoho běžného dne šlechty, v dobových kostýmech, nás provedli tímto krásným zámkem. Po překrásné prohlídce interiéru, jsme se venku občerstvili a šli se projít po okolí. K zámku náleží i krasný anglický park s golfovým hřištěm. V prostorách nádvoří je možné zakoupit běžné turistické předměty a suvenýry. Parkování je nedaleko areálu zámku zpoplatněné. Tato návštěva v nás zanechala příjemné vzpomínky. Více fotografií zámku naleznete ZDE:

16.07.2017 07:27

Vojenské technické muzeum v Lešanech, ve Středočeském kraji, se nachází v prostoru po bývalých dělostřeleckých kasárnách mezi obcemi Lešany a Krhanice. Parkovaní je zdarma přímo u vstupu do objektu, vstupné je také zdarma. Muzeum je součástí Vojenského historického ústavu Praha. Je zde vystaveno až 700 exponátů velké vojenské techniky od roku 1890 až k současnosti. Návštěva muzea se nám líbila, u vchodu je poměrně dobře vybavený army obchod a zároveň prodejna suvenýru pro turisty. V objektu je i občerstvení s posezením, v době oběda zde byli celkem fronty. Více fotografií z muzea naleznete ZDE:

13.07.2017 18:46

Ještěd, Liberecký kraj. Hora s televizním vysílačem a hotelem, je dominantou města Liberec. Nejsnažší cesta k vysílači je lanovkou z Horního Hanychova . Samotná jízda lanovkou je příjemný zážitek, s přibývajícími metry stoupání je stále úchvatnější výhled na město a v pozadí na Jizerské hory. Na vrchol Ještědu je možné se dostat pochopitelně i pěšky  několika turistickými trasami anebo automobilem. Z plošin okolo hotelu je výhled do všech světových stran. Je zde restaurace, i několik jiných možností občerstvení. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

09.07.2017 17:44

Vrchol Hradišťany je druhý nejvyšší vrchol Českého středohoří. Leží v okrese Teplice, Ústecký kraj. Z nejvyššího bodu kopce není žádný výhled do okolí, protože jsou zde vzrostlé stromy, přes které není nic videt. Je zde velká louka, která je uváděna jako nejvýše položená louka Českého středohoří. Na okrajích louky mezi stromy jsou jasně patrné kamenné valy, jsou to pozůstatky pravěkého hradiště z pozdní doby bronzové, proto je toto unikátní místo státem chráněno. Na vrchol Hradišťany vede například červená turistická trasa z obce Třebívlice, nebo lze pohodlně zaparkovat autem nedaleko obce Dřevce a poté pokračovat červenou trasou. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

06.07.2017 18:11

Renesanční zámek Brandýs nad Labem leží na vyvýšeném místě, na levé straně řeky Labe. Zámek je veřejnosti přístupný. Prohlídka zámku se nám moc líbila. Turisté si jistě v Brandýse najdou mnoho cílů, například náměstí s oblastním muzeem, procházkou přes most nad řekou Labe se dostanete do Staré Boleslavi. Tam naleznete historicky známý kostel sv.Václava, před jehož dveřmi byl zavražděn svatý Václav.  Jen několik metrů od kostela je Staroboleslavská brána, pozůstatek původního opevnění města. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

02.07.2017 17:59

Nedávno jsme šli v Jizerských horách turistickou vycházku, začínající u horské chaty Smědava, Bílý Potok. Cestu jsme zvolili po červené turistické trase, okolo vrcholu Jizera. Cestou je k vidění několik vojenských řopíků, samotná trasa je velmi dobře schůdná a udržovaná. Jde o velmi krásnou chráněnou krajinu, takže fotoaparát byl stále v akci. Nedlouho po startu jsme se zastavili v občerstevní "Knajpa" kde jsme si dali kávu s výborným štrůdlem, poté jsme šli k našemu hlavnímu cíli,  tím byla přírodní rezervace Na Čihadle. Jedná se o oblast vrchoviště, kde roste mnoho chráněných rostlin, jsou zde známé mokřiny a jezírka. Na Čihadle jsou dřevěné chodníky s mnoha vyhlídkami do krajiny. Další etapa výletu byla žlutou trasou a následně červenou na vyhlídku Krásná Máří. Toto vyhlídkové místo tvoří několik skalních plošin ze kterých je nádherný výhled do dalekého okolí na město Hejnice, Frýdlantsko až do Polska. Hejnice byla cíl naší trasy, cestou do města po žluté trase je několik úchvatných vodopadů na potoce Černý Štolpich. V Hejnici jsme stihli ještě prohlédnout interiér kostela navštívení Panny Marie. Výlet se nám moc líbil. Více fotografi naleznete ZDE:

 

20.06.2017 18:51

Židovský hřbitov v Libochovicích na Litoměřicku, byl založen v roce 1583, a poslední pohřeb se zde uskutečnil asi v roce 1939. Hřbitov byl  několikrát těžce poničený, v současné době je zrekonstruován. Je zde k vidění asi 550 náhrobků. Hřbitov je chráněn jako kultůrní památka České republiky. Více fotografií naleznete ZDE:

20.06.2017 18:26

Zřícenina zámku Zvířetice se nalézá nedaleko Bakova nad Jizerou ve Středočeském kraji. Původní hrad byl vystavěn okolo roku 1300 Zdislavem z Lemberka, a později byl přestaven na zámek. V roce 1720 byl zámek zničen velkým požárem a poté byl opuštěn a chátral. Zřícenina je volně přístupná, neplatí se zde vstupné. Dominantou zříceniny je válcovitá věž, na kterou se dá vystoupat a pokochat se pohledem na okolní krajinu. Více fotografií zámku naleznete ZDE:

12.06.2017 19:20

Nádražní stanice v Budyni nad Ohří, na trati 095 Libochovice - Vraňany, byla vystavěna v roce 1907. Dodnes je stanice využívána pouze pro víkendový turistický spoj, takzvaný Podřipský motoráček. Samotná budova je v dnešních dnech v zanedbaném stavu. Fotografie nádraží i Podřipského motoráčku naleznete ZDE:

 

11.06.2017 17:40

Před časem jsem se vydal na pěší tůru, na vrchol hory Sedlo, v okresu Litoměřice. Sedlo je čtvrtá nejvyšší hora Českého Středohoří. Měří 726m,  dalo by se říct, že je v tomto kraji dominantou, protože je vidět z velké dálky. Vycházku jsem zahájil v obci Horní Vysoké, kde se dá pohodlně parkovat u autobusové zastávky. Na vrchol hory se dostanete po modré a následně po zelené turistické trase. Přes podélný vrchol Sedla vede jediná hřebenová trasa Českého Středohoří. Na samém vrcholu je několik vyhlídek do dalekého okolí. Když jsem se vynadíval krásnými výhledy, pokračoval jsem zelenou trasou na opačnou stranu a šel dolů k mauzoleu průmyslníka Schroola. Kaple byla zakrytá lešením, tak z fotografování nic nebylo. Dalším cílem vycházky bylo městečko Levín, které jsem znal jen díky dětskému filmu Páni kluci. Z kolejí které zde dříve vedly nic nezbylo a z nádraží je dnes soukromé stavení. Městečko je velmi hezké. Je zde zřícenina hradu Levín, který dávno zanikl, a zůstala jen věž. Více fotografií naleznete ZDE:

04.06.2017 18:07

Na začátku května jsme navštívili zámek Mnichovo Hradiště. Byl to všední den, tak byl u zámku velký klid, měli jsme možnost, udělat si fotky zámku i krásného parku bez návštěvníků. Na prohlídku zámku jsme zvolili první základní okruh, trvající cca 1h. Interiéry zámku jsou bohaté a vyprávění pana průvodce bylo příjemné. Po prohlídce zámku jsme si v klidu prošli park a poté zašli do nedaleké podzámecké restaurace na dobrý oběd. Parkoviště pro návštěvníky zámku i města je nedaleko. Více fotografií naleznete ZDE:

 

01.06.2017 18:45

Při kratší fotovycházce po Liberci jsem se zaměřil na téma architektůra. Od nádraží směrem k centru, okolo nakupní galerie na Perštýn, tam mne zaujal kostel Sv.Vincence, který je postaven z červených cihel a kamene. Poté jsem pokračoval do takzvaného Liebiegovo městečka, bývalého zaměstnaneckého sídliště místní textilní továrny. Dalším mím cílem byla hráz vodní nádrže Starý Harcov. Potom jsem šel k zámku, kde jsem cestou viděl  několik krásných vil, které patřily místním průmyslníkům z počátku 20 tého století. Od zámku vedla má cesta k budově Liberecké radnice, která je skvostem místní architektůry. Závěr vycházky patřil bývalému klášteru kapucínů, Kostel sv. Máří Magdalény. Fotografie z vycházky naleznete ZDE:

28.05.2017 18:22

Obec Zahrádky leží 6km jižně od České Lípy. Je zde několik zajímavých turistických cílů, křižuje se zde několik turistických tras. Nejznámější je červená trasa, naučná stezka Peklo, kterou můžete zahájit třeba na Hl. nádraží v České Lípě a poté vede trasa okolo Robečského potoka. V Zahrádkách je možno navštívit zámecký park, samotný zámek je bohužel veřejnosti nepřístupný. U hlavní silnice je Novozámecký rybník, národní přírodní rezervace. Na dvou místech břehu rybníka jsou vybudované pozorovatelny, pro pozorování ptactva i hladiny rybníka. V okolí Zahrádek je i několik menších zřícenin, takže si jistě každý navštěvník obce svůj cíl najde. Více fotografií z mé návštěvy obce naleznete ZDE:

 

25.05.2017 19:29

Nedávno jsme navštívili Strahovský klášter, konkrétněji knihovnu Strahovského kláštera. V interiéru knihovny jsou dva nádherné sály, Teologický sál a Filosofický sál. Návštěva těchto úchvatných prostor jistě stála za to. Po prohlídce kláštera jsme šli procházkou vzhůru ke Strahovskému stadionu, nedaleko něj je pěkná vyhlídka na Prahu. Bohužel byla v ten den špatná viditelnost. Další část naší vycházky byla od stadionu směrem k Petřínu a zahradě Kinských. Nejvíce mne zaujal dřevěný kostelík sv. Michala, někdy nazývaný jako Karpatský. Tento kostelík byl na Petřín převezen z Mukačeva. Zahrada Kinských je velmi pěkně udržovaná a líbila se nám. Více fotografií z vycházky naleznete ZDE:

21.05.2017 17:02

Naše nejstarší železná rozhledna pochází z roku 1887, vybudoval ji Německý horský spolek pro Ještědské a Jizerské hory. Plošina rozhledny je ve výšce 14 metrů. Je z ní výhled na Jizerské hory, Jablonec nad Nisou i širé okolí. Několik stran výhledu zastinují špičky okolních stromů, které při výstavbě nesahaly tak vysoko. Rozhledna Slovanka je pro mne srdcovou záležitostí, proto ji při toulkách v okolí nikdy nezapomenu navštívit. Více fotografií naleznete ZDE:

14.05.2017 18:07

Turistickou vycházku po západním okraji CHKO České středohoří jsem začal v obci  Bělušice, okres Most. Vydal jsem se přes Tobiášův vrch do obce Kozly. Poté jsem pokračoval na vrchol kopce Číčov. Jedná se o holý čedičový vrch, přírodní rezervace známá výskytem teplomilné květeny i výskytem drobného argonitu. Z vrcholu Číčova je krásný výhled na České středhoří i nedaleký Most. Dalším cílem mé cesty byla návštěva obce Libčeves, kde je zřícenina stejnomeného zámku. Rozvaliny zámku jsou veřejnosti nepřístupné. Z Libčevse jsem pokračoval polní cestou k obci Hnojnice. Zde se nachází národní přírodní památka Kamenná slunce. Bývalý lom, jehož stěny  jsou tvořeny oranžovým kamenem. Nedaleko od Lomu je v lesíku ukrytá stará cihlářská pec, postavená v roce 1781. Více fotografií naleznete ZDE:

13.05.2017 17:58

Na hranici mezi pražským Smíchovem a Košíři leží Malostranský hřbitov. Jeho vznik je datován k roku 1680, kdy byl založen jako morový hřbitov. Od roku 1787 sloužil jako hřbitov pro Malou Stranu. Tento hřbitov údajně inspiroval Jana Nerudu k napsání sbírky básní Hřbitovní kvítí. Hřbitov byl uzavřen v roce 1884.  Po mnoho let  chátral a pustl, velké množství náhrobků a plastik bylo poničeno. V dnešní době je veřejnosti přístupný, postupně zde probíhá revitalizace plochy hřbitova i obnova poškozených plastik a náhrobků. Od roku 1958 je vyhlášen kulturní památkou. Jedná se o pozapomenutou památku, stranou turistickému ruchu, a určitě stojí za návštěvu. Více fotografií hřbitova naleznete ZDE:  

 

11.05.2017 20:25

Zámek Libochovice, kultůrní památka v okrese Litoměřice. Pro veřejnost  je zámek přístupný.Více fotografií zámku naleznete ZDE:

04.05.2017 19:33

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše byl moc zajímavý cíl naší vycházky i v nepříznivém počasí. Památníku se také říká Strž podle blízkého rybníka. Expozice jsou věnované životu a dílu spisovatele Karla Čapka a jeho ženy, herečky Olgy Scheinpflugové. Návštěva se nám moc líbila, parkoviště pro návštěvníky je nedaleko. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

01.05.2017 18:11

Ve městě Úštěk, v gotickém domě, kousek za kostelem na náměstí, se nachází šatlava. Pro návštěvníky města je zde připravena ve sklepení  expozice středověkého vězení, i nastrojů mistra popravčího. V přízemí šatlavy, jsou ukázány řemeslné práce, včetně ražby úštěckého groše, který si může návštěvník vyrazit a odnést na památku domů. Více fotografií naleznete ZDE:

25.04.2017 19:12

Zámek ve středočeské obci Dobříš, je trojkřídlá stavba v rokokovém stylu s krásným parkem. Po dlouhé době jsme zavítali na návštěvu tohoto zámku, který je ve vlastnictví  rodu Colloredo-Mannsfeld. Po obchůzce pěkného parku jsme šli na prohlídku interieru zámku. Vnitřek zámku je  ve velmi dobrém stavu. V dobách nedávno minulých  byl v prostorách zámku domov spisovatelů. Samotná prohlídka zámku mě mírně zklamala výkladem paní průvodkyně, ale to nic nemění na dobrém dojmu ze zámku. V areálu je i výborná kavárna. Více fotografií zámku naleznete ZDE:

 

23.04.2017 17:49

V obci Kravaře, ležící nedaleko České Lípy, se nachází Vísecká rychta. Jedna z největších roubených staveb v České republice. Tato roubenka byla vystavěna v roce 1797,  dnes objekt slouží jako skanzem s rozsáhlou expozicí. V interiéru rychty naleznete dobově vybavené světnice, dobový nábytek i předměty tehdejší běžné potřeby. U vstupu do roubenky si návštěvníci mohou zakoupit i turistické suvenýry. Obcí Kravaře protéká Bobří potok, který můžete proti proudu následovat po zelené turistické trase. Po zhruba pěti kilometrech pochodu naleznete dva vodopády, na území zvaném Bobří soutěska. Je zde krásná krajina. Více fotografií z výletu naleznete ZDE:

 
17.04.2017 15:47

Klášter premostrátek v Doksanech založil Vladislav II. v roce 1144. Klášter a jeho budovy postihlo několik požárů a válek, v roce 1752 byl nařízením Josefa II. zrušen. V dnešní době je klášter opět obnoven. Je to velmi zajímavý turistický cíl na hlavním tahu mezi Prahou a Litoměřicemi, nebo jako turistická zastávka při výletu do Terezína. U klaštera se dá pohodlně parkovat, je zde i autobusová zastávka. Od Doksanského kláštera začíná červená turistická trasa, která je nazývaná jako zlatá stezka zemí hradů, po které se můžete přes České středohoří dostat až do Ústí nad Labem. Více fotografií naleznete ZDE:

16.04.2017 18:05

V obci Mukařov na Litoměřicku je starý opuštěný hřbitov, jehož ponurou atmosféru podtrhuje ruina zvonice. Vychodně od pozůstatků zvonice dříve stával barokní kostel, který byl zbořen v roce 1982. Valná většina náhrobků je popsána Německy. Více fotografií naleznete ZDE:

30.03.2017 18:56

Před několika dny jsem navštívil Jindřišskou věž v Praze. Tato původně zvonice nedalekého kostela svatého Jindřicha a svaté Kunhuty sloužila později jako vojenská strážnice, poté prošla přestavbou. V dnešní době je z věže krásná vyhlídka na město. Ve věži je galerie, zvonkohra a restaurace. V době mé návštěvy byla ve vnitřních prostorách výstava starých fotografií Prahy s názvem Nostalgická Praha, tato výstava se mi moc líbila. Více fotografií z návštevy naleznete ZDE:

26.03.2017 17:55

Na sklonku března jsem se byl projit v Budyni nad Ohří a při této vycházce jsem pořídil několik fotografií. Toto historické město a jeho okolí, nabízí několik zajímavých turistických cílů. Necelých 400 fotografií z Budyňska, které jsem během několika let nafotil je k nahlédnutí ZDE:

19.03.2017 19:19

O březnové sobotě jsme se vydali na kratký výlet Pražským motoráčkem. Motoráček jezdí po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět. My jsme vystoupili ve stanici Praha-Žvahov a poté se vydali směrem nad trať, kde se nachází hradiště Děvín. Zde stál stejnojmenný hrad, na jeho místě se nedochovaly žádné pozůstatky. Z vrchu Děvín je nádherný vyhled na město. Po chvilce rozhlížení jsme šli dolu, směrem k Vltavě, kde jsme cestou navštívili malý kostelík sv. Filipa a Jakuba. Od něj je pěkná vyhlídka na řeku a protější Branické skály. Naše cesta dále pokračovala okolo vody pod Barrandovské skály, tam se nachází známé naleziště zkamenělých trilobitů, bohužel, jsme žádného nenašli. V úrovni zchátralé restaurace Barrandovské terasy, se pod skálou, nachází pozůstatky betonového bazénu, které mne obzvlášt zaujaly. Další trasa naší vycházky vedla do Malé Chuchle, poté přes Branický most, neboli most inteligence do Bránika. Více fotografií naleznete ZDE:

12.03.2017 18:07

Přerov nad Labem je středočeská obec, v okrese Nymburk. Ve středu obce stojí renesanční zámek, který je veřejnosti nepřístupný. Turistickým lákadlem do Přerova n.Labem je zejména proslulé Polabské národopisné muzeum v přírodě, skanzem středočeských lidových staveb. V okolí obce jsem si prošel  přírodovědnou naučnou steznku, která Vás zavede i k Labi. Více fotografií naleznete ZDE:

 

05.03.2017 17:00

Královské město Velvary, jsem navštvíl během únorového víkendu. Velvary jsou historické město, ve kterém se nachází mnoho architektonických památek a  skvostů vytvořených našimi předky. Prohlídku města jsem začal na náměstí Krále Vladislava, kde se dá i dobře zaparkovat. Dominantou náměstí je budova radnice, Mariánský sloup i historické měšťanské domy. Po prohlídce náměstí jsem pokračoval směrem k Bakovskému potoku, obešel jsem barokní dům Panské hospody a krátkou procházkou došel k Pražské bráně. Je to jediná dochovaná brána městského opevnění. Poté jsem se vydal k Velvarskému hřbitovu, a dále městem k malému kostelíku Všech svatých. Město se mi líbilo kvůli velkému počtu historických památek. Více fotografií z vycházky naleznete ZDE.

 

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>